Szybkie linki

Banery

Powiat Wrzesiński

Informacje

ilość odwiedzin tej strony: 744
ostatnia aktualizacja tej strony:
2024-12-30 08:05
ostatnia aktualizacja w BIP:
2025-01-03 14:01

Ścieżka nawigacyjna

Nawigacja:

Treść strony

Protokół nr I/2024

PROTOKÓŁ NR I / 2024

Z SESJI RADY POWIATU WRZESIŃSKIEGO

z dnia 6 maja 2024 r.

 

Pkt 1 Otwarcie sesji.

Piotr Rogoziński poinformował, że jako najstarszy wiekiem radny, który wyraził zgodę, na podstawie z art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym otworzył I sesję Rady Powiatu Wrzesińskiego VI kadencji, która została zwołana Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 21 kwietnia 2024 r. w sprawie zwołania I sesji Rady Powiatu Wrzesińskiego wybranej w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

Postanowienie Komisarza Wyborczego stanowi załącznik nr 1 do protokołu.

Powitał radnych, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, dyrektorów szkół, zaproszonych gości.

Poinformował, że zgodnie z art. 15 ust. 1a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r., poz. 995 z późn. zm.) obrady Rady Powiatu Wrzesińskiego VII kadencji są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

 

Pkt 2 Złożenie ślubowania przez radnych, poprzedzone ewentualnym wręczeniem radnym zaświadczeń o wyborze na radnego.

 

Piotr Rogoziński poprosił o wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze na radnego, Elżbietę Staszak  - Małecką, przewodniczącą Powiatowej Komisji Wyborczej we Wrześni.

 

Elżbieta Staszak – Małecka wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego.

 

Piotr Rogoziński poinformował, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie. Poprosił wszystkich o powstanie i odczytał rotę ślubowania, a następnie poprosił radnych o wypowiedzenie słowa: „ślubuję”. Dodał, że ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg”. Następnie wyczytał kolejno nazwiska radnych.

 

Wszyscy radni złożyli ślubowanie.

 

Pkt 3 Stwierdzenie quorum.

Piotr Rogoziński stwierdził na podstawie listy obecności, że w posiedzeniu uczestniczy 19 radnych, co wobec ustawowego składu Rady stanowiło quorum do podejmowania uchwał objętych porządkiem obrad.

Lista obecności stanowi załącznik nr 2 do protokołu.

Lista obecności zaproszonych gości stanowi załącznik nr 3 do protokołu.

 

Pkt 4 Wybór komisji skrutacyjnej.

Piotr Rogoziński poinformował, że zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, przewodniczący rady wybierany jest bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. Poprosił o zgłoszenie kandydatów do pracy w komisji skrutacyjnej.

Arkadiusz Sobczak zgłosił kandydaturę radnej Walentyny Tomczak.

 

Piotr Rogoziński zapytał Walentynę Tomczak, czy wyraża zgodę na kandydowanie do komisji skrutacyjnej.

 

Walentyna Tomczak wyraziła zgodę.

 

Rafał Zięty zgłosił kandydaturę radnej Ewy Sławskiej oraz Dariusza Jurewicza.

 

Piotr Rogoziński zapytał Ewę Sławską oraz Dariusza Jurewicza, czy wyrażają zgodę na kandydowanie do komisji skrutacyjnej.

 

Ewa Sławska oraz Dariusz Jurewicz wyrazili zgodę.

 

Piotr Rogoziński przeprowadził głosowanie nad zatwierdzeniem składu komisji skrutacyjnej.

W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Wyniki imienne:

ZA (19)

Robert Balicki, Piotr Borowicz, Jarosław Czyż, Waldemar Grzegorek, Przemysław Hirschfeld, Dionizy Jaśniewicz, Dariusz Jurewicz, Wiesława Kowalska, Anita Kraska, Kamila Majorek, Marek Przyjemski, Piotr Rogoziński, Ewa Sławska, Arkadiusz Sobczak, Walentyna Tomczak, Piotr Trawiński, Grzegorz Trocha, Krzysztof Wróbel, Rafał Zięty.

Komisja skrutacyjna została przyjęta jednomyślnie.

Piotr Rogoziński poprosił komisję skrutacyjną o wybór przewodniczącego komisji, a następnie radnych o zgłaszanie kandydatów na przewodniczącego Rady Powiatu.

Przewodniczącą komisji skrutacyjnej została Ewa Sławska.

 

Pkt 5 Wybór przewodniczącego Rady Powiatu.

 

Radny Dariusz Jurewicz rekomendował na przewodniczącego Rady Powiatu radnego Dionizego Jaśniewicza. Podkreślił, że jest on doskonale wszystkim znany, za swoje zasługi dla powiatu wrzesińskiego. Dodał, że ze względu na doświadczenie, autorytet i wiedzę będzie najlepszym kandydatem na stanowisko Przewodniczącego Rady.

 

Piotr Rogoziński zapytał radnego Dionizego Jaśniewicza, czy wyraża zgodę na kandydowanie na przewodniczącego Rady.

 

Dionizy Jaśniewicz wyraził zgodę.

 

Radny Jarosław Czyż zaproponował na przewodniczącego Rady Powiatu radnego Grzegorza Trochę. Absolwent Politechniki Poznańskiej, wieloletni pedagog i wychowawca młodzieży, od 2001 roku dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie. Dzięki jego inicjatywą i podejmowanym przedsięwzięciom placówka, którą kieruje stała się bardzo nowoczesna. Jest działaczem społecznym i świetnym organizatorem potrafiącym skupiać wokół siebie ludzi chętnych do działania nie tylko dla dobra uczniów, ale również dla społeczności lokalnej. Dodał, że wspólnie ze społecznością szkolną i lokalną realizuje wiele projektów przy wsparciu różnych instytucji i sprzymierzeńców organizuje imprezy środowiskowe o charakterze patriotycznym, rajdy promujące aktywne formy spędzania czasu wolnego, pikniki ekologiczne, jak również akcje i przedsięwzięcia charytatywne dla potrzebujących. Cieszy się szacunkiem i uznaniem społeczności lokalnej. Nadmienił, że jako radny II i VI kadencji pracował w Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, zdobywając wiedzę i doświadczenie do dalszej pracy samorządowej. Pracując aktywnie w radzie pokazał, że potrafi współpracować z innymi, prezentować i argumentować swoje racje oraz odpowiedzialnie działać. Wspierał rady sołeckie w opracowywaniu planów odnowy wsi, pomagał w przygotowywaniu pism do różnych instytucji. Oznajmił, że to dobry negocjator, taktowny zrównoważony oddany wyzwaniom, których się podejmuje. Jego wykształcenie połączone z doświadczeniem stanowią potwierdzenie, że jest odpowiednim kandydatem do pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady.

 

Piotr Rogoziński zapytał radnego Grzegorza Trochę, czy wyraża zgodę na kandydowanie na przewodniczącego Rady.

 

Grzegorz Trocha wyraził zgodę.

 

Piotr Rogoziński zarządził 5 minut przerwy w celu przygotowania przez komisję skrutacyjną kart do głosowania.

 

O godz. 16:25 wznowiono obrady. W posiedzeniu brało udział 19 radnych.

 

Piotr Rogoziński poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o przedstawienie sposobu głosowania. 

Ewa Sławska, przewodnicząca komisji skrutacyjnej poinformowała, że na karcie do głosowania będą znajdować się dwa nazwiska kandydatów z trzema możliwościami oddania głosu: za, przeciw, wstrzymano się. Dodała, że po rozdaniu kart do głosowania, prowadzący obrady wyczyta alfabetycznie nazwiska radnych, którzy w sposób tajny przy urnie mogą oddać swój głos.

 

Piotr Rogoziński zarządził przeprowadzenie głosowania.

 

Piotr Rogoziński po wrzuceniu przez wszystkich radnych kart do urny, zarządził 5 minut przerwy w celu policzenia i sporządzenia protokołu komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

 

O godz. 16:38 wznowiono obrady. W posiedzeniu brało udział 19 radnych.

 

Piotr Rogoziński poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o odczytanie protokołu z przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego. 

 

Ewa Sławska odczytała protokół komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Protokół wraz z kartami do głosowania stanowi załącznik nr 4 do protokołu.

 

Komisja stwierdziła, że kandydat Grzegorz Trocha uzyskał wymaganą bezwzględną większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w związku z czym został wybrany Przewodniczącym Rady Powiatu Wrzesińskiego („za” - 10 radnych, „przeciw” - 0 radnych i „wstrzymało się” – 0 radnych).

Natomiast radny Dionizy Jaśniewicz otrzymał 8 głosów „za”, o głosów „przeciw i 0 głosów „wstrzymujących się”. Jeden oddany głos był nieważny.

Piotr Rogoziński stwierdził, że w wyniku wyboru, w głosowaniu tajnym, przewodniczącym Rady Powiatu Wrzesińskiego VII kadencji został Grzegorz Trocha. Odczytał treść uchwały nr 1/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

 

Pkt 6 Uchwalenie dalszego porządku obrad.

Piotr Rogoziński pogratulował Grzegorzowi Trosze, przewodniczącemu Rady i przekazał prowadzenie sesji.

Grzegorz Trocha, przewodniczący Rady podziękował radnym za zaufanie, dodając, że będzie starał się jednoczyć radę i sprawnie prowadzić posiedzenia. Poinformował, że wnosi o zmianę i rozszerzenie porządku obrad sesji. Zaproponował, aby pkt 7 porządku obrad wyglądał następująco: 

Podjęcie uchwał:

  1. w sprawie ustalenia liczby wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wrzesińskiego;
  2. w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego;
  3. w sprawie wyboru Starosty Wrzesińskiego;
  4. w sprawie wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego;
  5. w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady zapytał, czy radni chcą wnieść zmiany do treści proponowanego porządku posiedzenia. Przypomniał, że o zmianie porządku obrad decyduje bezwzględna większość głosów ustawowego składu rady. Wobec braku propozycji kolejnych zmian zarządził głosowanie nad wnioskiem o zmianę treści porządku obrad.

Przewodniczący Rady stwierdził, że w głosowaniu wzięło udział 19 radnych. Zmiana porządku obrad została przyjęta jednomyślnie.  

W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Wyniki imienne:

ZA (19)

Robert Balicki, Piotr Borowicz, Jarosław Czyż, Waldemar Grzegorek, Przemysław Hirschfeld, Dionizy Jaśniewicz, Dariusz Jurewicz, Wiesława Kowalska, Anita Kraska, Kamila Majorek, Marek Przyjemski, Piotr Rogoziński, Ewa Sławska, Arkadiusz Sobczak, Walentyna Tomczak, Piotr Trawiński, Grzegorz Trocha, Krzysztof Wróbel, Rafał Zięty.

 

Pkt 7.1 Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady poinformował, że zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, rada powiatu wybiera ze swojego grona jednego lub dwóch wiceprzewodniczących oraz na podstawie Statutu Powiatu Wrzesińskiego o liczbie wiceprzewodniczących decyduje Rada w odrębnej uchwale. Zaproponował, aby Rada Powiatu Wrzesińskiego składała się z jednego wiceprzewodniczącego, tak jak dotychczas.

Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad projektem uchwały w sprawie ustalenia liczby wiceprzewodniczących Rady Powiatu  Wrzesińskiego. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Uchwała nr 2/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie ustalenia liczby wiceprzewodniczących Rady Powiatu Wrzesińskiego VII kadencji została podjęta 19 głosami „za” i 0 głosami „przeciw”. Rada Powiatu Wrzesińskiego będzie reprezentowana przez jednego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Wyniki imienne:

ZA (19)

Robert Balicki, Piotr Borowicz, Jarosław Czyż, Waldemar Grzegorek, Przemysław Hirschfeld, Dionizy Jaśniewicz, Dariusz Jurewicz, Wiesława Kowalska, Anita Kraska, Kamila Majorek, Marek Przyjemski, Piotr Rogoziński, Ewa Sławska, Arkadiusz Sobczak, Walentyna Tomczak, Piotr Trawiński, Grzegorz Trocha, Krzysztof Wróbel, Rafał Zięty.

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

           

Pkt 7.2 Podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady poinformował, że zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym, wiceprzewodniczący wybierany jest bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym. Zaproponował, aby kolejne głosowania przeprowadziła wybrana już komisja skrutacyjna.

Radni wyrazili zgodę, aby kolejne głosowania przeprowadziła już wybrana komisja skrutacyjna.

Przewodniczący Rady zapytał, czy komisja wyraża zgodę.

Komisja skrutacyjna wyraziła zgodę na przeprowadzenie kolejnych głosowań. 

Przewodniczący Rady poinformował, że wszystkie głosowania przyjęte w porządku obrad przeprowadzi komisja skrutacyjna w składzie: Ewa Sławska (przewodnicząca), Walentyna Tomczak, Dariusz Jurewicz.

Przemysław Hirschfeld zawnioskował o przerwę w obradach.

Przewodniczący Rady zarządził głosowanie.

W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Wyniki imienne:

ZA (9)

Robert Balicki, Waldemar Grzegorek, Przemysław Hirschfeld, Dionizy Jaśniewicz, Dariusz Jurewicz, Marek Przyjemski, Piotr Rogoziński, Ewa Sławska, Rafał Zięty.

PRZECIW (10)

Piotr Borowicz, Jarosław Czyż, Wiesława Kowalska, Anita Kraska, Kamila Majorek, Arkadiusz Sobczak, Walentyna Tomczak, Piotr Trawiński, Grzegorz Trocha, Krzysztof Wróbel.

W związku z wynikami głosowania proponowana przerwa nie odbyła się.

Przewodniczący Rady poprosił radnych o zgłoszenie kandydatów na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego VII kadencji.

Przewodniczący Rady zgłosił kandydaturę radnego Piotra Trawińskiego. Poinformował, że Piotr Trawiński mieszka w Miłosławiu, jest absolwentem Szkoły Głównej Służb Pożarniczych w Warszawie. W latach od 2017 do 2024 był Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. Od 1986 r. członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłosławiu. Wspomniał, że ma doświadczenie jako samorządowiec, był radnym w Radzie Miejskiej w Miłosławiu w kadencjach 1998 - 2002 r. oraz 2014 – 2018 r. Na koniec dodał, że doświadczenie jakie Piotr Trawiński zdobył pracując w radzie miejskiej pozwolą mu godnie sprawować obowiązki wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. 

Przewodniczący Rady zapytał Piotra Trawińskiego, czy wyraża zgodę na kandydowanie na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. 

Piotr Trawiński wyraził zgodę.

Przewodniczący Rady w związku z brakiem innych kandydatów zamknął listę i zarządził 5 minut przerwy, w celu przygotowania przez komisję skrutacyjną kart do głosowania.

O godz. 17:03 radny Dionizy Jaśniewicz opuścił salę obrad. W dalszej części posiedzenia brało udział 18 radnych, co wobec ustawowego składu Rady stanowiło quorum do podejmowania uchwał objętych porządkiem obrad. 

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o przedstawienie sposobu głosowania. Ewa Sławska, przewodnicząca komisji skrutacyjnej poinformowała, że w związku iż jest jeden kandydat na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, to na karcie do głosowania będzie znajdować się jedno nazwisko kandydata z trzema możliwościami oddania głosu: za, przeciw, wstrzymano się. Dodała, że po rozdaniu kart do głosowania, prowadzący obrady wyczyta alfabetycznie nazwiska radnych, którzy w sposób tajny przy urnie mogą oddać swój głos.

 

Przewodniczący Rady zarządził przeprowadzenie głosowania.

 

Przewodniczący Rady po wrzuceniu przez wszystkich radnych kart do urny, zarządził 5 minut przerwy w celu policzenia i sporządzenia protokołu komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.O godz. 17:13 wznowiono obrady. W dalszej części posiedzenia brało udział 18 radnych.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o odczytanie protokołu z przeprowadzenia wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

 

Ewa Sławska odczytała protokół komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Protokół wraz z kartami do głosowania stanowi załącznik nr 5 do protokołu.

 

Komisja stwierdziła, że kandydat Piotr Trawiński uzyskał wymaganą bezwzględną większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w związku z czym został wybrany Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wrzesińskiego („za” - 13 radnych, „przeciw” - 5 radny i „wstrzymało się” – 0 radnych).

 

Przewodniczący Rady stwierdził, że w wyniku wyboru, w głosowaniu tajnym, wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wrzesińskiego VII kadencji został Piotr Trawiński. Odczytał treść uchwały nr 3/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego.

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

Radny Piotr Trawiński podziękował radnym za wybór na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wrzesińskiego. Poinformował, że będzie się starał jak najlepiej sprawować tę funkcję i wypełniać swoje obowiązki.

 

Pkt 7.3 Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady poinformował, że zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym rada powiatu wybiera starostę bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym. Poprosił radnych o zgłoszenie kandydatów na stanowisko Starosty Wrzesińskiego.

Radny Marek Przyjemski przedstawił kandydaturę radnego Waldemara Grzegorka

Poinformował, że jest on absolwentem liceum zawodowego przy Zespole Szkół Zawodowych we Wrześni Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na wydziale ekonomii. Dodał, że zawodowo związany jest z finansami, bankowością i samorządem. W latach 1990-2009 pracował min. w Banku Zachodnim WBK, w handlowym leasingu Millennium Leasing. W 2009-2010 zastępca dyrektora deparlamentu Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Od 2010 roku pełni funkcję wicestarosty wrzesińskiego. Na koniec powiedział, że jest przekonany, iż Waldemar Grzegorek będzie godnie reprezentował powiat, jeśli radni zechcą obdarzyć go zaufaniem i zagłosują na niego.

Przewodniczący Rady zapytał Waldemara Grzegorka, czy wyraża zgodę na kandydowanie na Starostę Wrzesińskiego.

Waldemar Grzegorek wyraził zgodę.

Przewodniczący Rady Grzegorz Trocha zaproponował radną Anitę Kraskę.

Poinformował, że Anita Kraska pochodzi z Orzechowa. Obecnie mieszka w Miłosławiu. Ukończyła Politechnikę Poznańską na kierunku zarządzanie i marketing, studia podyplomowe z administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studiuje master of business administration na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Koninie. Dodał, że od 28 lat związana jest z samorządem. Od ponad 4 lat pełni funkcję sekretarza Gminy Miłosław. Angażuje się w życie społeczne. Działa w Stowarzyszeniu „Aktywna Gmina Miłosław”. Od niedawna jest również członkinią Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłosławiu.

Przewodniczący Rady zapytał, Anitę Kraskę, czy wyraża zgodę na kandydowanie na starostę wrzesińskiego.

Anita Kraska wyraziła zgodę.

O godz. 17:24 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o przedstawienie sposobu głosowania.

Ewa Sławska, przewodnicząca komisji skrutacyjnej poinformowała, że na karcie do głosowania będą znajdować się dwa nazwiska kandydatów z trzema możliwościami oddania głosu: za, przeciw, wstrzymano się. Dodała, że po rozdaniu kart do głosowania, prowadzący obrady wyczyta alfabetycznie nazwiska radnych, którzy w sposób tajny przy urnie mogą oddać swój głos. Starosta wybierany jest bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.

 

Przewodniczący Rady zarządził przeprowadzenie głosowania.

 

Przewodniczący Rady po wrzuceniu przez wszystkich radnych kart do urny, zarządził 5 minut przerwy w celu policzenia i sporządzenia protokołu komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Starosty Wrzesińskiego.

O godz. 17:33 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o odczytanie protokołu z przeprowadzenia wyboru Starosty wrzesińskiego.

 

Ewa Sławska odczytała protokół komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Starosty Wrzesińskiego.

Protokół wraz z kartami do głosowania stanowi załącznik nr 6 do protokołu.

 

Komisja stwierdziła, że kandydatka Anita Kraska uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów ustawowego składu Rady, w związku z czym został wybrany Starostą Wrzesińskim („za” - 10 radnych, „przeciw” - 0 radny i „wstrzymało się” – 0 radnych).

Natomiast radny Waldemar Grzegorek otrzymał 8 głosów „za”, 0 głosów „przeciw” oraz głosów „wstrzymał się”.

 

Przewodniczący Rady stwierdził, że w wyniku wyboru, w głosowaniu tajnym, Starostą Wrzesińskim została Anita Kraska. Odczytał treść uchwały nr 4/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie wyboru Starosty Wrzesińskiego.

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

Anita Kraska  podziękowała radnym za oddane głosy podczas dzisiejszego głosowania, ale także wyborcom, którzy głosowali na nią  podczas wyborów samorządowych. Dodała, że ma nadzieję, że jak najlepiej będzie reprezentować powiat wrzesiński. Liczy na współpracę ze strony pracowników starostwa, jednostek podległych oraz gmin wchodzących w skład powiatu.

Pkt 7.4 Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady poinformował, że zgodnie z art. 27 ust 3 ustawy o samorządzie powiatowym, wyboru wicestarosty dokonuje rada na wniosek starosty zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym. Udzielił głosu Staroście Wrzesińskiemu.

Starosta Wrzesiński zaproponowała kandydaturę radnej Wiesławy Kowalskiej.

Poinformowała, że Wiesława Kowalska jest mieszkanką Pyzdr, pracowała 10 lat w Geofizyce w Toruniu, 2 lata w Urzędzie Wojewódzkim w Toruniu. Prowadziła około 5 lat  działalność gospodarczą. Od 30 lat współprowadzi gospodarstwo sadownicze „Folwark Wójtostwo” w Pyzdrach. Ma doświadczenie pracy w samorządzie, była radną powiatową VI kadencji. Nadmieniła, że jest założycielką i prezeską Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr”. Od 1996 r. jest członkiem Stowarzyszenia Alumnów programu deparlamentu USA. Dodała także, że działa w lokalnej organizacji turystycznej „Puszcza Pyzdrska”.

Przewodniczący Rady zapytał Wiesławę Kowalską, czy wyraża zgodę na kandydowanie na Wicestarostę Wrzesińskiego.

Wiesława Kowalska wyraziła zgodę.

Przewodniczący Rady w związku z brakiem innych kandydatów, zamknął listę i zarządził 5 minut przerwy, w celu przygotowania przez komisję skrutacyjną kart do głosowania.

O godz. 17:43 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o przedstawienie sposobu głosowania.

Ewa Sławska, przewodnicząca komisji skrutacyjnej poinformowała, że przy wyborze wicestarosty o wyniku decyduje wymagana zwykła większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady.

 

Przewodniczący Rady zarządził przeprowadzenie głosowania.

 

Przewodniczący Rady po wrzuceniu przez wszystkich radnych kart do urny, zarządził 5 minut przerwy w celu policzenia i sporządzenia protokołu komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

O godz. 17:50 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o odczytanie protokołu z przeprowadzenia wyboru Wicestarosty wrzesińskiego.

 

Ewa Sławska odczytała protokół komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

Protokół wraz z kartami do głosowania stanowi załącznik nr 7 do protokołu.

 

Komisja stwierdziła, że kandydatka Wiesława Kowalska uzyskał wymaganą zwykłą większość głosów obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w związku z czym została wybrana Wicestarostą Wrzesińskim („za” - 9 radnych, „przeciw” - 8 radny i „wstrzymało się” – 1 radny).

Przewodniczący Rady stwierdził, że w wyniku wyboru, w głosowaniu tajnym, Wicestarostą Wrzesińskim została Wiesława Kowalska. Odczytał treść uchwały nr 5/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

Wiesława Kowalska podziękowała staroście za zaufanie i rekomendowanie jej na stanowisko wicestarosty wrzesińskiego oraz tym, którzy oddali na nią głos, a także mieszkańcom. Dodała, że wspólnie z Zarządem Powiatu i radnymi zrealizuje wiele dobrego dla powiatu wrzesińskiego. Na koniec dodała, że starać się będzie być zawsze otwarta na dyskusję i debatę.

Pkt 7.5 Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady poinformował, że zgodnie z art. 27 ust. 3 ustawy o samorządzie powiatowym, wyboru członków zarządu powiatu dokonuje rada na wniosek starosty zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym. Udzielił głosu Staroście Wrzesińskiemu.

Starosta Wrzesiński poinformowała, że do składu Zarządu Powiatu rekomenduje trzy osoby:

Kamilę Majorek, Arkadiusza Sobczaka oraz Jarosława Czyża.

Poinformowała, że Kamila Majorek od prawie 8 lat pracuje w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie. Posiada wykształcenie wyższe. Aktualnie jest na 1 roku studiów magisterskich o kierunku administracja samorządowa. Zapewniła, że wierzy w to, iż swoją wiedzę, doświadczenie i chęci do pracy doskonale wykorzysta stając się członkiem Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Arkadiusz Sobczak z wykształcenia magister Logistyki, inżynier Transportu. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Administracja Ochrona Środowiska oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Obecnie studiuję rolnictwo. Jest członkiem rady sołeckiej Sołectwa Gozdowo. Pełni terytorialną służbę wojskową oraz służbę jako strażak i ratownik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie. W 2022 roku został wybrany osobowością roku w plebiscycie w kategorii działalność społeczna i charytatywna w powiecie wrzesińskim ogłoszonym przez Głos Wielkopolski.

Jarosław Czyż absolwent Liceum  Plastycznego  w  Poznaniu, radny powiatowy VI kadencji, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Wychowany w duchu patriotycznym, propagujący historię naszej małej ojczyzny oraz powstania wielkopolskiego. Znany z wykonywania murali patriotycznych. Organizator corocznej zbiórki na renowację grobów powstańców. Zaangażowany w akcje charytatywne dla Polaków na Kresach, a także dla potrzebujących pomocy chorych dzieci. Dodała, że jest to solidny kandydat do pracy w Zarządzie Powiatu Wrzesińskiego.

Przewodniczący Rady zapytał, czy radni Kamila Majorek, Arkadiusz Sobczak i Jarosław Czyż wyrażają zgodę na kandydowanie na Członków Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Kamila Majorek wyraziła zgodę.

Arkadiusz Sobczak wyraził zgodę.

Jarosław Czyż wyraził zgodę.

Przewodniczący Rady w związku z brakiem innych kandydatów zamknął listę i zarządził 5 minut przerwy, w celu przygotowania przez komisję skrutacyjną kart do głosowania.

O godz. 18:05 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o przedstawienie sposobu głosowania.

Ewa Sławska, przewodnicząca komisji skrutacyjnej poinformowała, że na każdego kandydata na członka Zarządu Powiatu Wrzesińskiego oddaje się osobny głos. Dodał, że są wybierani zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady.

 

Przewodniczący Rady zarządził przeprowadzenie głosowania.

 

Przewodniczący Rady po umieszczeniu przez wszystkich radnych kart do głosowania w urnie zarządził 5 minut przerwy w celu policzenia i sporządzenia protokołu komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

O godz. 18:18 wznowiono obrady.

Przewodniczący Rady poprosił przewodniczącego komisji skrutacyjnej o odczytanie protokołu z przeprowadzenia wyboru członków Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

 

Ewa Sławska odczytała protokół komisji skrutacyjnej z przeprowadzenia wyboru członków Zarządu Powiatu Wrzesińskiego.

Protokół wraz z kartami do głosowania stanowi załącznik nr 8 do protokołu.

 

Komisja stwierdziła, że kandydaci Kamila Majorek, Arkadiusz Sobczak i Jarosław Czyż uzyskali wymaganą zwykłą większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w związku z czym zostali członkami Zarządu Powiatu Wrzesińskiego (Kamila Majorek: „za” - 11 radnych, „przeciw” - 7 radny i „wstrzymało się” – 0 radny, Arkadiusz Sobczak: „za” - 11 radnych, „przeciw” - 7 radnych i „wstrzymało się” – 0 radnych, Jarosław Czyż: „za” - 10 radnych, „przeciw” - 7 radnych i „wstrzymało się” – 1 radnych,  ).

 

Przewodniczący Rady stwierdził, że w wyniku wyboru, w głosowaniu tajnym, członkami Zarządu Powiatu Wrzesińskiego zostali: Kamila Majorek, Arkadiusz Sobczak, Jarosław Czyż. Odczytał treść uchwały nr 6/I/2024 Rady Powiatu Wrzesińskiego w sprawie wyboru Wicestarosty Wrzesińskiego.

Uchwała znajduje się w zbiorze uchwał Rady Powiatu Wrzesińskiego w Wydziale Organizacyjnym pod symbolem klasyfikacyjnym SO.0007.2024.  

           

Pkt 8 Zamknięcie obrad.

Poseł Zbigniew Dolata poprosił o zabranie głos.

Waldemar Grzegorek zaproponował, by rozstrzygnąć to głosowaniem.

Przewodniczący Rady zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie udzielenia głosu posłowi Zbigniewowi Dolacie.

W głosowaniu wzięło udział 18 radnych.

Wyniki imienne:

ZA (12)

Piotr Borowicz, Jarosław Czyż, Wiesława Kowalska, Anita Kraska, Kamila Majorek, Piotr Rogoziński, Arkadiusz Sobczak, Walentyna Tomczak, Piotr Trawiński, Grzegorz Trocha, Krzysztof Wróbel, Rafał Zięty.

PRZECIW (3)   

Waldemar Grzegorek, Dariusz Jurewicz, Marek Przyjemski

WSZTRZYMAŁO SIĘ (3)

Robert Balicki, Przemysław Hirschfeld, Ewa Sławska

Przewodniczący Rady w związku z powyższym udzielił głosu posłowi Zbigniewowi Dolacie.

Zbigniew Dolata pogratulował radnym wyboru. Dodał, że otrzymanie tego wielkiego mandatu zaufania jest z pewnością dla radnych osobiście bardzo istotne. Poseł Dolata wierzy w rozwój powiatu wrzesińskiego obecnej kadencji, licząc że mieszkańcy będą dumni z wybranych przedstawicieli. Życzy Pani staroście, Pani wicestaroście i członkom zarządu owocnej pracy, by lata tej kadencji, były czasem realizacji tych wszystkich zamierzeń, z którymi podchodzili do wyborów.

Przewodniczący Rady o godz. 18:26 zamknął  I sesję Rady Powiatu Wrzesińskiego. 

Na tym protokół został zakończony. Protokół został podpisany po przyjęciu jego treści przez Radę.

 

 

Przewodniczący Rady

 

Grzegorz Trocha

 

  

 

Protokołowała:

 

Natalia Gomuła

drukuj (Protokół nr I/2024)

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Grzegorz Trocha
  • opublikował: Natalia Gomuła
    data publikacji: 2024-06-04 09:19
  • zmodyfikował: Natalia Gomuła
    ostatnia modyfikacja: 2024-06-05 08:07

Adres

Starostwo Powiatowe we Wrześni

ul. Chopina 10
62-300 Września

Kontakt

Dane kontaktowe

tel. +48 61 640 44 44

e-mail: starostwo@wrzesnia.powiat.pl

epuap: /pwrzesinski/skrytka

Godziny

Godziny urzędowania

Poniedziałek       8:00 – 16:00

Wtorek - piątek  7:00 – 15:00

Standardy i wytyczne

Stopka strony

w górę
Ułatwienia dostępu        Przeczytaj deklarację dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.